Milyen felvételi módot használjak?
Biztonsági kamerák felvételi módjai
Ha kíváncsi vagy arra, hogyan működnek a biztonsági kamerák különböző felvételi módjai, itt a helyed! Ebben a bejegyzésben részletesen bemutatjuk a pár fő felvételi módot, hogy könnyedén kiválaszthasd a számodra legmegfelelőbb megoldást, amellyel jelentős helymegtakarítást érhetsz el.
A kamerák számos felvételi módot támogathatnak, függően attól, hogy milyen rögzítési képességgel rendelkeznek, és milyen adatátviteli protokollal rendelkeznek. Természetesen az elvárás minden esetben ugyanaz, a lehető legjobb kiértékelést nyújtsák.
Mozgásérzékelős Felvétel (PIR)
A mozgásérzékelős felvétel egy okos és energiatakarékos megoldás. Ebben a módban a kamera csak akkor rögzít, amikor mozgást érzékel, így jelentősen csökkenti az energia- és tárhelyfelhasználást. A PIR (passzív infravörös) érzékelő rendkívül pontos, csak akkor kapcsol be a kamera, amikot az érzékelő objetumot talál, ezzel kiszűrve a téves riasztásokat, amiket például rovarok vagy szél okozhatnak. Ha a mozgásérzékelő PIR nem csupán egy átlagos kamerához van párosítva, hanem egy AI ellátott kamerával, akkor a rögzítés a PIR által "ébresztett kamera" csak akkor rögzít, ha azon megtalálja az objektumot (ember, gépjármű, kisállat), s így más egyéb időszakban nem rögzít. Így biztos lehetsz benne, hogy a felvételek valóban fontos eseményeket tartalmaznak és nem telítődik mindenféle képpel az SD kártya a kamerán.
Folyamatos Felvétel
A folyamatos felvétel biztosítja, hogy a kamera megszakítás nélkül rögzítse az eseményeket. Ez a módszer ideális azoknak, akik teljeskörű felügyeletet szeretnének, mert így semmiről nem maradnak le. Sok Reolink kamera folyamatos felvételre képes, akár 24/7-es üzemmódban is, ami kiváló választás a maximális biztonság érdekében. A felvételek az NVR-re (hálózati videó rögzítő) vagy SD kártyára kerülnek, így mindig hozzáférhetsz az összes rögzített anyaghoz.
Folyamatos felvételnél még mindig fontos kérdés, hogy mennyire lesz folyamatos a felvétel? Ez pedig a kamera "fps" számától függ, ugyanis ezt a processzor sebessége határozza meg. Az fps, azaza frame-per-second (képkocka per másodperc), egy olyan viszonyszám, amely azt mutatja meg, hogy egy másodperc alatt, hány képkockát képes összefűzni a kamera és visszajátszani azt. Azt szoktuk mondani, hogy egy emberi szem 24 képkockát ha egymás után lát egy másodperc alatt, akkor azt folyamatosnak észleljük, ezért a legtöbb kamera 25fps-re van hangolva, hogy valóban folyamatos képet kapjunk. Természetesen ez befolyásolja a rögzítési sebességet és a tárolókapacitást is, hiszen több képet tárolunk, mint akár 7 fps-ben, de sok esetben ez a felbontás is elégéges lehet, főleg, ha nem sűrű mozgást szeretnénk a képeken megfigyelni.
Előfelvétel
Az előfelvételi funkció egy különleges lehetőséget nyújt, mivel rögzíti az eseményt néhány másodperccel a mozgás észlelése előtt. Ez különösen hasznos lehet, ha szeretnéd látni az események előzményeit is, nem csak azt, ami éppen történik. Az előfelvétel segít abban, hogy teljesebb képet kapj az eseményekről és azok kontextusáról. Az előfelvétel viszont jelentős tápellátást igényel (a normál nem előfelvételes rendszerhez képest), hiszen ilyenkor a PIR szenzor indítja a felvételt, de a kamera előtt folyamatosan figyeli a környezetet, kis buffermemóriába rögzít 2-5 másodperc eseményeket, majd törli azokat, ha nem kap a PIR szenzortól rögzítési parancsot. Tehát ha még azt is látjuk, hogy a kamera "alszik", folyamatos rögzítési módban van, csupán nem tárolja az adatokat, csak akkor, ha a PIR szenzor utasítja a kamerát a rögzítésre, és ilyenkor előcsatolja a 2-5 másodperces előrögzített anyagot, így már az esemény bekövetkeztekor lesz előképünk.
Ezek a felvételi módok különböző igényekhez és helyzetekhez alkalmazkodnak. Reméljük, hogy ez a részletes bemutató segít megtalálni a megfelelő felvételi módot, és hozzájárul a biztonság növeléséhez, ám ha ennél is több információra van szükséged, fordulj hozzánk bizalommal, kollegáink szívesen álnak rendelkezésedre tanácsadással, támogatással!