Felejtsd el az analógot!
Ha az IP-kamerás biztonsági rendszerre való áttérést fontolgatod, vedd számításba ezt a 12 pontot!
Az analóg kamera egy hagyományos kamera, amit a CCTV rendszerekben használnak. Analóg jelű videókat küld kábelen keresztül egy DVR eszközbe (a rögzítés ebben az esetben is digitális lesz). Az IP kamerák mind digitális kamerák, amelyek már a kamerákban analóg képről átfordított digitális jeleket küldenek a hálózatban való tároláshoz. A mai biztonsági kamerarendszerek többsége már IP alapú, hisz a jövő egyértelműen a digitális technológiának kedvez. Felejtsd el az analóg, elavult rendszereket, válts te is digitálisra a Reolinkkel!
Videó minőség
Az IP kamerák általában magasabb videóminőséget nyújtanak, mint az analóg kamerák. Több videóbeállítás lehetőséget kínálnak, például széles vagy szűk látószöget, valamint jobb zoomolási képességgel bírnak. És mivel valóban digitális jeleket küldenek, sokkal részletgazdagabb videóképet biztosítanak, ami ideálisabbá teszi őket az arcfelismeréshez vagy rendszámok felismeréséhez.
Az analóg kamerák általánosságban alacsonyabb minőséget kínálnak az IP kameráknál, de jobban teljesítenek gyenge fényviszonyok között, habár a digitális kamerák infra megvilágítója tökéletesen kiküszöböli ezt a problémát. Az analóg kameráknak korlátozottabb látóterük van, és nem kínálnak olyan kifinomult zoomolási képességet, mint az IP kamerák. Ha az analóg képeken nagyítasz, sokkal zajosabb képet kapsz. Ha analóg kamerát használsz, nem fogod felismerni a tettes arcát a nagyítással.
Felbontás
Általában a digitális kamerák 6-20-szor magasabb felbontást nyújtanak, mint az analóg kamerák. Az analóg kamerák korlátozódnak az NTSC/PAL szabvány felbontásához, amely 720 x 480 képpont (NTSC)/575 (PAL) vagy 0,4 megapixeles (4CIF). Az analóg kamera felbontása 420-től 700-ig terjed, vagy esetleg fullHD felbontást (1920×1080 képpont), amely a magasabb értéknél már éles képeket eredményezhet. Az IP kamerák viszont sokkal részletgazdagabb felbontást kínálnak, amelyek már elérhető áron 5 megapixelesektől 12 megapixelesekig terjednek (4000×3000 képpont – 6-szorosa a FullHD-nak), kódolt átvitelen keresztül. Ez lehetővé teszi, hogy sokkal szélesebb látóterületet fedjen le, vagy részletesebb képeket nyújtson szűk, vagy nagyított látóterületen.
Átviteli protokoll
A hagyományos analóg kamerák koax kábelen működnek, vagy akár csavart érpárú kábelen vagy vezeték nélküli kapcsolatokon is, de ez az átvitel kevesebb felbontást eredményez. Az IP kamerák is működnek csavart érpár, koax kábel és vezeték nélküli kapcsolatokon is, s ez nem befolyásolja a képminőséget. A legújabb kamerák már 4G vagy 5G hálózaton keresztül is kommunikálnak, ha abszolút nincs lehetőség a kábelezésre.
Az IP kamerák egyik előnye, hogy a csavart érpár Ethernet kábelen keresztül is működtethetők, ezáltal megszüntetve az elektromos vezeték telepítésével kapcsolatos aggályokat. Nem szükséges két kábel odahúzni, egyetlen kábelen keresztül a tápellátás és az adattovábbítás is megoldott. Látogass el blogunkra, hogy lásd a különbséget!
Vezeték nélküli kapcsolat
A vezeték nélküli IP kamera hálózati kapcsolatok nagyon praktikus megoldások lehetnek olyan területeken, ahol túl nehéz vagy költséges kábelt telepíteni. A vezeték nélküli kapcsolatot olyan épületekben is használhatják, ahol lehetetlen vezetéket futtatni, például történelmi épületekben.
Távolság
Az analóg kamerák videojelet küldhetnek csavart érpár kábelen akár 1,5 kilométer távolságig, és akár 300 méterre is koax kábelen. De az analóg átvitel tisztaságát folyamatosan elveszíti a növekvő távolsággal. Az IP kamerák digitális videót küldenek 100 méterre csavart érpárú Ethernet kábelen keresztül és korlátlan távolságokra juthat el IP hálózatokon keresztül. Mivel a képek digitálisak, 100% -os tisztaságukat megőrzik még az esetleges konvertálások során is.
Telepítés egyszerűsége
Az analóg kamerák több kábelezést igényelnek, mint az IP kamerák. Például külön kábelt igényelnek a panoráma, dőlés és zoom funkciók vezérléséhez. Ha hang is van, megint egy másik kábelre van szükség. Egy analóg kamera akár három különálló kábelt is igényelhet: tápellátás, hang és videó. Az IP kamerák tápellátást, videót, hangot, PTZ vezérlést és vezérlőjeleket is egyetlen kábelen keresztül valósítják meg.
Biztonság
Az analóg kamerák sokkal sebezhetőbbek a biztonsági megszegésekkel szemben, mert a jelüket fizikailag elfoghatják, rögzítőeszközök ellophatók a kameraképek, valamint az analóg videójelek nincsenek titkosítva. Az IP kamerák megnehezítik az adatok kiszivárogtatását. Az adatokat folyamatosan titkosítják és tömörítik, mielőtt azokat az interneten keresztül a szerveredre továbbítanák, valamint VPN-támogatással rendelkeznek, ami szintén a te biztonságod szolgálja.
Megbízhatóság
Az analóg biztonsági kamerák már több mint fél évszázada léteznek, és hosszú ideje megbízhatóságot biztosítanak. Az IP rendszerek beépített megbízhatósággal rendelkeznek az adattitkosítás és tömörítés terén. A kamerák legtöbbször olyan megbízhatók, amilyen a hálózatod, bár a leállások minimalizálása érdekében biztonsági másolatokat érdemes készíteni.
Bővíthetőség
Az IP kamerák nagyobb bővíthetőséget és skálázhatóságot kínálnak, mint az analóg kamerák, mert kábelezési követelményeik kevésbé bonyolultak. De még mindig lehetséges kihasználni a meglévő kábelinfrastruktúrát az IP kamerákra való áttérés során átalakítók használatával.
Költségek
Az IP kamerarendszereket drágábbnak tartják, mert a kamerák költsége magasabb, mint az analóg kameráké, bár az IP kamerák ára továbbra is csökken. A telepítés és üzemeltetés során azonban kimutatható, hogy az összköltség kevesebb, mint az analóg esetében; alacsonyabb költségeknek köszönhetően a kábel, rögzítő berendezés és munkaerő terén megspórolod az alacsony minőségű beruházást.
Ha digitális IP kamerákra van szükséged, írj nekünk, vagy hívd kollegáinkat, segítünk kiválasztani neked is legmegfelelőbb rendszert az elvárt biztonsági szintedhez!